31 ارديبهشت 1403 ساعت 10:46

هفتمین دوره مسابقات قرائت قرآن کریم به شیوه ترتیل خوانی با هدف ترویج فرهنگ غنی قرآن کریم و انس و الفت بیشتر جوانان و مردم به بهره مندی از کلام وحی با حضور اساتید، پیشکسوتان و قاریان قرآن در سه مرحله مقدماتی، نیمه نهایی و نهائی برگزار می شود.

در مرحله مقدماتی متسابقین عزیز می بایست تلاوت صوتی و یا تصویری خود را به صورت مسابقه ای و به شیوه ترتیل خوانی(تدویر) و بدون استفاده از سیستم صوتی و یا هرگونه نرم افزار ویرایش صوت ضبط کرده و در مدت زمان تعیین شده از طریق نرم افزار تلگرام به آدرس seghlain313@ ارسال نموده و جهت پیگیری اخبار و نتایج مسابقات می توانند به آدرس اینرنتی www.seghlain.ir و یا کانال تلگرامی "شاب القرآن" به آدرس تلگرامی sajjadseydabadi_maaref@ مراجعه نمایند.

مرحله نیمه نهایی و نهایی مسابقات قرائت قرآن با تلاوت نفرات برتر معرفی شده از سوی هیأت محترم داوران به صورت حضوری در مسجدجامع شهرستان بندرگز برگزار خواهد شد. داوران محترم در مرحله نیمه نهایی و نهایی مسابقات، به تلاوت مسابقه ای قاریان منتخب به شیوه ترتیل خوانی امتیاز خواهند داد.

تذکرات:

این مسابقات قرآنی در مقطع آزاد در سه مرحله مقدماتی به صورت مجازی و نیمه نهایی و نهایی به صورت حضوری ویژه برادران برگزار می گردد.

متقاضیان شرکت در این دوره از مسابقات می بایست اهل، ساکن و یا شاغل در یکی از شهرستان های بندرگز، کردکوی، گلوگاه و بندرترکمن باشند.

آیات انتخابی در مرحله مقدماتی به میزان 12 سطر توسط خود متسابقین انتخاب می گردد، (آیات نباید برگرفته از سوره حمد و جزء 30 قرآن کریم باشد)، ولی در مرحله نیمه نهایی و نهایی آیات انتخابی بترتیب به صورت قرعه 15 و 18 سطری و توسط کمیته برگزاری مسابقات تعیین خواهد شد.

تقلید صِرف از یک استاد مرجع به شرط کیفیت لازم در ارائه تلاوت در مسابقات بلامانع می باشد.

حجم فایل ارسالی نباید بیش از 10 مگا بایت باشد.

تمامی قوانین مربوط به امتیازات داوری در مسابقات قرائت قرآن منظور می گردد.

امتیازات بخش های مختلف داوری مسابقات عبارت است از؛ وقف و ابتدا 15 امتیاز، صوت 20 امتیاز و لحن 30 امتیاز و تجوید 35 امتیاز که متسابقین جهت راهیابی به نیمه نهایی مسابقات می بایست حدنصاب امتیاز حداقل 70 از 100 و جهت راهیابی به فینال مسابقات می بایست حدنصاب امتیاز حداقل 80 از 100 را کسب نمایند.

درصورت به تساوی رسیدن امتیازات دو یا بیش از دو نفر از شرکت کنندگان در هر دو مرحله مقدماتی و نهایی، تعیین رتبه پس از بررسی بخش های نمره دهی صورت می پذیرد که به ترتیب اولویت عبارت است از: تجوید، لحن، وقف و ابتدا و صوت.

به تمامی راه یافته گان به مرحله نیمه نهایی (به جز راه یافته گان در فینال مسابقات) هر یک مبلغ پانصد هزار ریال وجه نقد اهداء خواهد شد.

جوایز نفرات برتر این دوره از مسابقات به شرح ذیل می باشد:

رتبه نخست مبلغ پنج میلیون ریال وجه نقد.

رتبه دوم مبلغ سه میلیون ریال وجه نقد.

رتبه سوم مبلغ دو میلیون ریال وجه نقد.

رتبه های چهارم و پنجم هر یک مبلغ یک میلیون ریال وجه نقد.

داوران احتمالی مرحله مقدماتی:

اساتید مهدی غلام نژاد از تهران(لحن)، حسن عارف از کردکوی(وقف و ابتداء)، علی عظیمی از گلوگاه(صوت)، سجاد صیدآبادی از بندرگز(تجوید).

داوران احتمالی مراحل نیمه نهایی و نهایی:

اساتید علی نقی عالیشاه از ساری(لحن)، حسن عارف از کردکوی(وقف و ابتداء)، علی عظیمی از گلوگاه(صوت)، سجاد صیدآبادی از بندرگز(تجوید).

بازه زمانی تعیین شده جهت ارسال تلاوت:

شنبه 5 بهمن 1398 لغایت جمعه 25 بهمن 1398

 زمان اعلام نتایج راه یافتگان به مرحله نیمه نهایی:

پنج شنبه 15 اسفند 1398

 زمان برگزاری مرحله نیمه نهایی و نهایی مسابقات:

جمعه 19 اردیبهشت 1399 مرحله نیمه نهایی ساعت 16 عصر و مرحله نهایی پس از اقامه نماز جماعت مغرب و عشاء- مسجدجامع بندرگز

 زمان و مکان برگزاری مراسم اختتامیه و اهداء جوایز:

جمعه 19 اردیبهشت 1399 مصادف با شب میلاد باسعادت کریم اهل بیت امام حسن مجتبی(ع) همزمان با برگزاری مرحله نهایی مسابقات در محفل بزرگ قرآنی شهرستان بندرگز با حضور اساتید و نخبگان قرآنی شمال کشور– مسجدجامع.

 

کمیته برگزاری مسابقات

Template Design:Dima Group